Що таке випробувальна лабораторія виробника кровоспинних турнікетів? Це місце пошуку слабкої ланки в ланцюгу складових елементів та робочих процесів інструмента. Ланки, яка може звести нанівець всі намагання врятувати життя.
07.02.23
Усі види випробувань
Здається інструмент ідеальний. Но, це не стала величина. Ідеальність потрібно підтримувати. Постійними випробуваннями в різних умовах. Тільки так можна заздалегідь знайти можливі слабкі місця та попередити відмову, а також дещо нівелювати можливий вплив людського фактору під дією стресу, при використанні на полі бою. Чи в цивільній сфері.
Хоча найнижча робоча температура працездатності кровоспинного турнікета DNIPRO задекларована на рівні -20°C, час від часу ми заглиблюємося нижче. Від робочих температур до понаднормових. Це дає можливість визначити міцність окремих ключових елементів конструкції, які здійснюють прямий вплив на функціональні здатності інструмента рятування життя. Емм… А, давайте по-пунктах!

Після витримки кровоспинного турнікета, складеного в «транспортне» положення, декілька діб в лабораторній камері, в сухому стані, при -30°C, при наступному накладанні турнікета на лабораторному стенді, визначаємо в рамках робочого навантаження інструмента (4 півоберти воротка при щільному першому турі):

1) відсутність деструктивних змін в поліамідній площадці під воротком;

2) можливість утримання кліпсою чи у просторіччі — «ріжками», воротка турнікета після 4 півобертів під робочим навантаженням;

3) розчеплення та зчеплення кільця турнікета;

4) рівень деформації кінчика стрічки, якщо є таке. Що може прямо впливати на можливість безпроблемного продягнення в щілину металевої пряжки;

5) рівень втрати досягнутої величини тиску, за дві години витримки на стенді;

6) в цілому, вивчаються можливі конструктивні зміни елементів турнікета під тривалою дією низьких температур. А також, ведеться спостереження за змінами в поведінці інструмента при накладанні.

Запорука найвищої якості — постійна перевірка самих себе.